by dilli » Fri Feb 29, 2008 8:21 am
Iditarod start order
1) Max Lowe, Anchorage (Honorary Musher)
2) Cim Smyth, Big Lake
3) Jessie Royer, Fairbanks
4) Jim Lanier, Chugiak
5) Matt Hayashida, Willow
6) Lance Mackey, Fairbanks
7) Gerry Willomitzer, Canada
8) Bruce Linton, Kasilof
9) Ken Anderson, Fairbanks
10) Gerald Sousa, Talkeetna
11) Jeff King, Denali
12) Joe Gans, Willow
13) Martin Buser, Big Lake
14) Aaron Burmeister, Nome
15) Clint Warnke, Fairbanks
16) Hugh Neff, Skagway
17) Aliy Zirkle, Two Rivers
18) Art Church Jr., Willow
19) Karen Ramstead, Alberta
20) Rick Holt, Willow
21) Deborah Bicknell, Auke Bay
22) Wayne Curtis, Wasilla
23) Jessica Hendricks, Two Rivers
24) Sigrid Ekran, Norway
25) Eric Rogers, Eagle River
26) Zack Steer, Sheep Mountain
27) Sue Allen, Wasilla
28) Joe Garnie, Teller
29) Laura Daugereau, Port Gamble, Wash.
30) Matt Calore, Trapper Creek
31) Kirk Barnum, Seeley Lake, Mont.
32) Ed Iten, Kotzebue
33) Mitch Seavey, Sterling
34) Rick Casillo, Willow
35) Scott Smith, Willow
36) Jason Mackey, Kasilof
37) Rohn Buser, Big Lake
38) Hans Gatt, Canada
39) DeeDee Jonrowe, Willow
40) Silvia Willis, Deshka River
41) Jason Barron, Lincoln, Mont.
42) Kjetil Backen, Norway
43) Jake Berkowitz, McMillan, Mich.
44) Warren Palfrey, Canada
45) G.B. Jones, Wasilla
46) Michael Suprenant, Chugiak
47) Heather Siirtola, Talkeetna
48) Ramey Smyth, Willow
49) Ray Redington, Jr., Wasilla
50) Jeff Deeter, Wasilla
51) Ryan Redington, Wasilla
52) Rudi Niggemeier, Germany
53) Gene Smith, Omak, Wash.
54) Blake Freking, Finland, Minn.
55) Rachael Scdoris, Bend, Ore.
56) Cliff Roberson, Corvallis, Ore.
57) Steven Madsen, Cougar, Wash.
58) Lachlan Clarke, Buena Vista, Colo.
59) Melissa Owens, Nome
60) Jennifer Freking, Finland, Minn.
61) Rick Swenson, Two Rivers
62) Molly Yazwinski, Fairbanks
63) Sam Deltour, Belgium
64) Benedikt Beisch, Germany
65) Dries Jacobs, Belgium
66) William Kleedehn, Canada
67) John Baker, Kotzebue
68) Sebastian Schnuelle, Canada
69) Paul Gebhardt, Kasilof
70) Robert Nelson, Kotzebue
71) Jon Korta, Galena
72) Sue Morgan, Richmond, Utah
73) Sven Haltmann, Willow
74) William Hanes, Kasilof
75) Liz Parrish, Klamath Falls, Ore.
76) Allen Moore, Two Rivers
77) Fabrizio Lovati, Italy
78) Rodney Whaley, Franklin, Tenn.
79) Kim Franklin, United Kingdom
80) Louis Nelson Sr., Kotzebue
81) Darin Nelson, Kotzebue
82) Cindy Gallea, Seeley Lake, Mont.
83) Joe Runyan, Cliff, N.M.
84) Rich Corcoran, Valdez
85) Trent Herbst, Homer
86) Kelley Griffin, Wasilla
87) John Stetson, Duluth, Minn.
88) Anne Capistrant, Healy
89) Zoya DeNure, Gakona
90) Richard Savoyski, Palmer
91) Benoit Gerard, France
92) Ed Stielstra, McMillan, Mich.
93) Peter Bartlett, Wasilla
94) Tom Roig, Shreve, Ohio
95) Rick Larson, Sand Coulee, Mont.
96) Martin Koenig, Seeley Lake, Mont.
97) Robert Bundtzen, Anchorage
We've got treats